top of page

Dëshironi të pastroni thellësisht lëkurën tuaj? Eliminoni qelizat e vdekura dhe papastërtitë?

 

Lloji i lëkurës: Të gjitha llojet e lëkurës

Nevojë: Eksfolimi & Pastrim

Përbërësit kryesorë: Lëngu i bambusë (pluhur eksfolues tabasheer, ujë me lule romake kamomil.

Tekstura: Krem eksfolues

Përdorimi: Një herë në javë përpara rutinës së lëkurës suaj. 

Çfarë është kjo ?

Ky krem eksfolues i cili përmbanPluhur eksfolues tabasheerose lëng bambuje bën mrekulli në lëkurën tuaj, përdoret për të gjitha llojet e lëkurës, madje edhe më shumë e ndjeshme.

 

Me një përmbajtje të jashtëzakonshme tësilicë vegjetale, e lë lëkurën të butë dhe të tonifikuar dhe e përgatit atë në mënyrë ideale për aplikimin e trajtimeve tuaja hidratuese ose kundër plakjes. 

 

 

Zbuloni kremin tonë eksfolues të fytyrës i cili ofron një eksfolim delikat dhe efektiv, të pasuruar me rruaza bambuje. Ky trajtim eksfolimi cilësor, me një kapacitet bujar prej 100 g, është krijuar për të rigjallëruar lëkurën tuaj dhe për të rivendosur shkëlqimin e saj natyral.

 

Kremi ynë eksfolues përdor rruaza natyrale bambuje, të njohura për butësinë dhe aftësinë e tyre për të hequr butësisht qelizat e vdekura të lëkurës dhe papastërtitë nga lëkura. Këto perla të imëta veprojnë si agjentë të butë eksfolues, duke ndihmuar në rafinimin e strukturës së lëkurës dhe për të zbuluar një çehre më të lëmuar dhe më rrezatuese.

Kur aplikoni kremin tonë eksfolues, do të ndjeni një ndjenjë freskie dhe butësie në lëkurën tuaj.

 

Rruazat e bambusë rrëshqasin butësisht mbi lëkurë, duke hequr qelizat e vdekura dhe papastërtitë duke stimuluar rinovimin e qelizave. Lëkura juaj më pas do të jetë gati të thithë përfitimet e produkteve të tjera të kujdesit të lëkurës.

 

Përveç rruazave të bambusë, kremi ynë eksfolues është i pasuruar me përbërës ushqyes për të përkëdhelur lëkurën tuaj. Agjentët hidratues si vaji i aloe dhe jojoba përfshihen për të bllokuar lagështinë natyrale të lëkurës tuaj gjatë procesit të eksfolimit, duke parandaluar çdo ndjenjë shtrëngimi ose thatësie.

 

I përdorur rregullisht, kremi ynë eksfolues promovon një çehre më të shndritshme, strukturë të rafinuar të lëkurës dhe përthithje më të mirë të produkteve të tjera për kujdesin e lëkurës. Bëhuni gati për të zbuluar lëkurën e butë, të lëmuar dhe rrezatuese.

 

Jepini lëkurës tuaj kujdesin që meriton me kremin tonë eksfolues të fytyrës, të formuluar me rruaza bambuje natyrale. Zbuloni shkëlqimin tuaj natyral dhe shijoni lëkurën e rinovuar dhe me pamje të shëndetshme.

 

Vihet re: Shmangni përdorimin e produktit në lëkurë të irrituar ose të prerë. Nëse shfaqet skuqje, acarim ose ndjeshmëri, ndërpriteni përdorimin. Shmangni zonën e syve.

Scrub perla bambu 100gr

€25,00Prix
    bottom of page